Jak zmierzyć okno pod rolety dzień noc

Rolety dzień noc cieszą się coraz większą popularnością. Nie tylko bardzo dobrze się prezentują, ale również są funkcjonalne. Aby jednak spełniały one swoje zadanie, muszą być właściwie dopasowane do ramy okiennej. Warto zatem wiedzieć, jak prawidłowo wymierzyć okno pod rolety dzień noc.

Jak zmierzyć okno do rolet dzień noc?

Mierząc okna od rolety dzień noc, trzeba pamiętać o kilku istotnych zasadach. Przede wszystkim ważne jest, aby do tej czynności zawsze stosować odpowiednie narzędzia. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko ewentualnych pomyłek. Dobrze jest zatem przy mierzeniu okna korzystać ze zwijanej, metalowej miarki. Jest precyzyjna i do tego wygodna w użytkowaniu. Aby wykonać pomiar, dzięki takiej miarce wystarczy zaczepić ją na brzegu ramy, a następnie rozwijać poziomo przy szybie. Aby dokładnie zmierzyć okna do rolet dzień noc, warto dokonać pomiaru wszystkich elementów osobno. To skuteczny sposób na wykrycie ewentualnych pomyłek. Dodatkowo tak wykonane pomiary mogą być przydatne przy wyborze konkretnego modelu rolet dzień noc i ich montażu.

Prawidłowe mierzenie okna do rolet dzień noc

Jak zmierzyć okno pod roletę? Najważniejsze wymiary dotyczą szerokości i wysokości szyby wraz z listwami przyszybowymi oraz szerokość samej szyby. Pamiętać także trzeba, aby przy wykonywaniu pomiarów okien do rolet dzień noc uwzględnić silikonową uszczelkę. Najczęściej ma ona ok. 5 mm szerokości. Pomiary okna zawsze powinny być wykonywane z uwagą i bez pośpiechu. Nawet niewielki błąd może sprawić, że roleta będzie niefunkcjonalna.

Pomiary okna do rolet dzień noc

Dlaczego tak ważne jest, aby wiedzieć jak zmierzyć okna do rolet? Od tego bowiem zależeć będzie czy rolety będą prawidłowo dopasowane. Tylko dzięki temu będzie można cieszyć się pełną funkcjonalnością rolet dzień noc. Pamiętać trzeba, że rolety dzień noc składają się z dwóch rodzajów materiałów. Te w razie konieczności nakładają się na siebie. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie efektu lekkiego zmniejszenia dostępu światła słonecznego bądź większego zaciemnienia pomieszczenia, w którym rolety te są zamontowane. Aby to jednak było możliwe, roleta musi dokładnie i prawidłowo przylegać do okna. Dlatego wykonanie precyzyjnych pomiarów jest tak ważne. Ma to wpływ nie tylko na funkcjonalność rolet, ale również na ich wygląd.

Zakup rolet dzień noc na wymiar

Wiedząc jak zmierzyć okno do rolety można to zadanie wykonać samodzielnie. Jest jednak również inne rozwiązanie. Mowa tu o zakupie rolet na indywidualne zamówienie pod wymiar. W takim przypadku pracownik sklepu z roletami samodzielnie wykona wszystkie pomiary w mieszkaniu. Wyspecjalizowani monterzy doskonale wiedzą jak mierzyć rolety, aby ich późniejsze dopasowanie nie stanowiło żadnego problemu.