Montaż rolety zebra dzień noc

Rolety dzień noc cieszą się ogromną popularnością. Wynika to z kilku powodów. Po pierwsze, są to rolety bardzo funkcjonalne. Po drugie, cechuje je nietuzinkowa estetyka. Dużą ich zaletą jest także to, iż nie są one problematyczne w montażu. Rolety dzień noc oferowane są w trzech wariantach. Mowa tu o roletach w kasecie, roletach na żyłce oraz roletach wolnowiszących. Warto zatem wiedzieć, o czym pamiętać i na co zwrócić uwagę, montując każdy z tych typów rolet dzień noc.

Montaż rolety dzień noc w kasecie

Montowanie rolety dzień noc w kasecie może odbywać się na dwa sposoby. Pierwszym jest sposób bezinwazyjny. Stosowana jest tu taśma montażowa, dzięki czemu nie ingerujemy w strukture ściany. Drugi sposób jest nazywany “inwazyjnym”. W tym przypadku używa się taśmy i wkrętów. Najczęściej rolety dzień noc w kasecie są oferowane przez producentów w formie złożonej. Oznacza to, że roleta jest gotowa do zawieszenia na oknie. Pamiętać jednak trzeba, aby zawsze przeprowadzać montaż rolety krok po kroku. Dzięki temu można mieć pewność, że będzie ona zawieszona prawidłowo. W pierwszej kolejności należy usunąć osłony boczne z każdej strony kasety. Drugi krok to zdjęcie zabezpieczenia w postaci taśmy dwustronnej. Teraz roletę należy przymierzyć do okna. Po wybraniu odpowiedniego miejsca kaseta powinna zostać dociśnięta do skrzydła okiennego. Jeśli roleta dzień noc montowana jest w sposób inwazyjny to wykonany musi być jeszcze jeden krok. Do otworów w obudowie rolety włożone muszą być wkręty dostarczone w komplecie. Rolę należy przykręcić do okna za pomocą wiertarki lub śrubokrętu. Na koniec po obu stronach szyby nakleić należy prowadnice z taśmą dwustronną.

Montowanie rolety dzień noc z żyłką

Montaż rolet dzień noc z żyłką przeprowadza się bezinwazyjnie. Do montażu potrzeba będzie jedynie taśma montażowa oraz nożyczki. Rolety dzień noc z żyłką zawieszane są na spinkach mocujących. Te połączone muszą być z listwą górną. Przez otwory, które znajdują się w osłonach bocznych rolety, nalezy przeprowadzić żyłkę. Roleta musi zostać dodatkowo ustabilizowana. W tym celu umieszczamy kawałek taśmy montażowej z tyłu spinek montażowych. Teraz roletę można umieścić na oknie. Po ustaleniu właściwej pozycji roletę dociskamy i przykładamy do skrzydła okiennego. Żyłki, które luźno zwisają można przeprowadzić przez otwory w belce rolety. Kolejny krok to założenie klipsów mocujących na dolną część ramy skrzydła. Przez znajdujące się tam otwory przeprowadzamy żyłki i naciągamy je z obu stron.

Montowanie rolety dzień noc wolnowiszącej

Roletę dzień noc wolnowiszącą należy przykręcić do sufitu lub do ściany nad wnęką okienną. W tym przypadku konieczne będzie składanie rolet dzień noc. Roletę rozwijamy i przymierzamy do sufitu lub ściany w celu znalezienie najlepszego miejsca na jej powieszenie. Ważne jest, aby tkanina była właściwie wyśrodkowana, a dolna belka odciążająca znajdowała się kilka milimetrów nad parapetem bądź podłogą. To, czy roleta znajduje się w odpowiedniej pozycji, sprawdzić można za pomocą poziomicy. Po znalezieniu właściwego miejsca, należy ołówkiem zaznaczyć punkty, w których roleta będzie przykręcona. W tych punktach wiercimy otwory, a następnie wkładamy kołki rozporowe. Kolejny krok to przykręcenie spinek mocujących do ściany lub sufitu. Następnie do spinek należy przytwierdzić mechanizm rolety.